Vlastná voda z vŕtanej studne

Vlastná voda z vŕtanej studne

V prípade že bývate v meste je veľmi pravdepodobné že budete mať napojenie na obecný vodovod. Na dedinách to ale už nebýva vždy pravidlom. V takom prípade je nutné riešiť dodávku vody pre rodinný dom alebo chatu pomocou vlastnej studne.

Vlastná voda z vŕtanej studne
Vlastná voda z vŕtanej studne (zdroj: unsplash.com)

Dnes najrozšírenejší spôsob je jednoznačne vŕtaná studňa. Jej realizácia je možná aj za jeden až dva dni. V porovnaní s kopanou studňou je tu veľká úspora času. Tiež sa vieme s takouto technológiou dostať do väčších hĺbok. Na Slovensku je bežné že voda niekde začína v štyridsiatich metroch ale kľudne aj hlbšie. Ako vždy platí, že je potrebné si vybrať správnu realizačnú firmu. Vŕtanie studne na strednom Slovensku v Banskej Bystrici, Zvolene ale aj vŕtanie studne v Detve alebo Lučenci je odborne náročná činnosť a je vhodné obrátiť sa na odborníkov.

V prípade že ste kúpili staršiu chalupu a chystáte sa takto si zabezpečiť dodávku vody, je možné že sa stretnete aj s potrebou rekonštrukcie staršej strechy. Tieto strechy sa v minulosti často krát pokrývali azbestom. Ten je dnes považovaný za zdravotne závadný materiál, a preto sa pristupuje k jeho náhrade vhodnejšími materiálmi ako škridla alebo plech. Pôvodný azbest sa likviduje výhradne odborne spôsobilými firmami.

Ak Vám po takejto rekonštrukcii už nezostala energia na upratovanie, je možné to vyriešiť upratovacou firmou. Spoločnosti poskytujú okrem pravidelného upratovania v Bratislave aj jednorazové služby po celom Slovensku.

Komerčný článok