Viete, prečo sú Škandinávky také krásne? Tu je ich tajomstvo!

Viete, prečo sú Škandinávky také krásne? Tu je ich tajomstvo!

Severanky sú už desaťročia inšpiráciou pre prirodzenú a jednoduchú krásu. Stojí za tým aj ich životný štýl, vďaka ktorému patria k najšťastnejším ľuďom na svete – ale aj škandinávske princípy krásy. O čom je reč?

Viete, prečo sú Škandinávky také krásne? Tu je ich tajomstvo!
(zdroj: unsplash.com)

Prírodná a kvalitná kozmetika

Severania nachádzajú rovnováhu vo všetkých aspektoch života, a to nielen, čo sa krásy týka, ale aj v zdraví, čo je kombinácia zdravej stravy, dostatku spánku, organických ingrediencií aj pobytu na čerstvom vzduchu. Čo sa týka šatníkov Severaniek, nájdete v nich najnovšie módne trendy a príjemné farby, pretože krátke a tmavé dni, ktoré na severe najčastejšie majú, musia niečím rozjasniť. Potrebujete svoje dni tiež rozjasniť niečím novým do šatníka? Využite Answear zľavový kód a nakúpte lacnejšie! To, čo však Škandinávkam najviac závidíme, je určite čistá pleť, zdravá pokožka hlavy bez lupín, minimálne vrásky a hydratovaná pokožka. Do istej miery je to vďaka organickým zložkám z miestnych zdrojov, ktoré sú súčasťou produktov na pleť. Využívajú napríklad vodu zo škandinávskeho ľadovca známu svojou čistotou, ikonickú morušku so zložkami proti starnutiu, ako aj vitamín A, B, C a D a čisté omega oleje pochádzajúce priamo z hlbín chladných morí. Tieto vitamíny si viete zohnať aj online – odporúčame pri tom využiť MojaLekáreň zľavový kód.

Špeciálne myslia aj na ruky a nohy

Škandinávske značky kozmetiky už nájdeme aj u nás, takže nie je také nereálne starať sa o svoju pleť rovnako, ako Severanky. Siahnite preto po produktoch obsahujúcich prírodné ingrediencie a zaraďte ich do svojej kozmetickej rutiny. Čokoľvek vám k nej ešte chýba, môžete nakúpiť výhodnejšie vďaka AndreaShop zľavovému kódu. Nezabudnite ani na potreby pokožky hlavy a vhodný prípravok si vyberte s prihliadnutím na váš typ vlasov či rôzne potreby pokožky tela. Severanky dbajú aj na to, aby v zime dodávali svojej pokožke viac vlhkosti a v lete používali ľahšie produkty. Nikdy nezabudnú ani na kvalitný opaľovací krém, čo sa môže zdať na severe ako zbytočná investícia, ale v skutočnosti je opak pravdou. Starostlivosť o telo a pleť zahŕňa v sebe aj starostlivosť o ruky a nohy, na ktoré často zabúdame. Keďže v severnej Európe býva skutočne chladno, na rukách je potom pokožka citlivejšia a často vplyvom chladu praská. Severanky preto nielenže používajú krémy na ruky, ale starajú sa o nich aj v podobe parafínových zábalov, glycerínových masiek a balzamov. Nezabúdajú ani na séra na okolie nechtov. Chodidlám sa zasa ujde relaxačný kúpeľ a hýčkanie zvláčňujúcim krémom večer aj ráno.

Svetoznáme fínske sauny

Fínska saunová kultúra je svetoznáma, no saunu v skutočnosti využívajú všetky škandinávske národy – najmä saunovanie a ľadové kúpele, ktoré ju striedajú. Týmto spôsobom si nielen zlepšujú imunitu, ale zabezpečujú aj pokles bežného kožného mazu, stabilnejšiu funkciu epidermálnej bariéry a reguláciu pH pokožky. Horúca a studená kombinácia sauny a ľadovej vody navyše čistí myseľ. Niektoré severské ženy dokonca ľadovú vodu používajú na umývanie tváre každé ráno, pretože pomáha odstraňovať opuchy okolo očí a redukuje vrásky. Minimalizmus a jednoduchosť, to je v podstate životné motto všetkých Škandinávcov. Ich nenútený a prirodzený vzhľad v sebe skrýva zdravo vyzerajúcu pleť bez prílišného make up-u. Asi preto aj často obsadzujú rebríčky najkrajších žien sveta.