Od smoothie po polievku. Objavte všestrannosť tyčového mixéra v kuchyni

Od smoothie po polievku. Objavte všestrannosť tyčového mixéra v kuchyni

To, že väčšina Slovákov sa stravuje nezdravo, je fakt. Problémom v tomto smere je nízky príjem ovocia a zeleniny, deficit vlákniny a aj nadmerná spotreba soli a rafinovaného cukru. Nezdravé stravovacie návyky sa skôr či neskôr negatívne odzrkadlia aj na zdravotnom stave. Čo s tým?

Od smoothie po polievku. Objavte všestrannosť tyčového mixéra v kuchyni
(zdroj: braunhousehold.com/sk-sk)

Riešením je pomalá a postupná zmena jedálnička, v čom pomôže aj ponorný mixér. Tento všestranný pomocník je ideálny na prípravu chutných a zdravých polievok, smoothie, šalátov, zeleninových pyré i dezertov. Tyčový mixér s príslušenstvom dokáže krájať, miesiť, sekať, rezať i mixovať.

Tyčový mixér ako všestranný pomocník v kuchyni

Tyčový mixér je spratnou alternatívou kuchynského robota, ktorý v kuchyni často zaberá veľké množstvo priestoru. Systém MultiQuick značky Braun charakterizuje nielen všestrannosť, ale aj unikátny dizajn, vysoká kvalita a inovácie. Vyberať si môžete z pestrej palety modelov s rôznym výkonom, ovládaním či príslušenstvom. Najširšia ponuka nástavcov na svete robí tento ponorný mixér jedinečným. Bez problémov si poradí s prípravou akéhokoľvek pokrmu.

Ak vás zaujíma, s čím všetkým vám tyčový mixér pomôže, čítajte ďalej.

Sekanie cibule i mletie mäsa do polievok i fašírok

Cibuľový základ je nevyhnutnou súčasťou veľkého množstva pokrmov. Ak sa chcete vyhnúť slzám pri krájaní cibule, sekací nadstavec k ponornému mixéru jednoducho musíte mať. Poradí si aj s so spracovaním syra na cestoviny či mletím mäsa na zeleninovo-mäsové fašírky či chutné syrové krokety.

Krájanie na slížiky a hranolky nielen do šalátu

Food procesor je všestranný nadstavec, ktorý zvládne viacero funkcií, ako je krájanie, sekanie, strúhanie, krájanie na slížiky i hranolky. Príprava šalátu zo strúhaného jablka a mrkvy alebo cviklového šalátu je hračka. Ak si radi pripravujete hranolky zo zemiakov a zeleniny, tento nadstavec oceníte. Hranolky naukladajte na plech, vystlaný papierom na pečenie, pokvapkajte ich olivovým olejom a pečte dozlatista.

Dokonalé 9-milimetrové kocky pridajú farbu a chuť každému jedlu

Máte radi zemiakový šalát? Chcete jesť viac zeleniny a ovocia v podobe zdravej prílohy k hlavnému jedlu? Ponorný mixér Braun disponuje krájačom na kocky, ktorý premení zemiaky, zeleninu či ovocie na dokonalé 9-milimetrové kocky. Aj vďaka nemu môžete vytvoriť chutné a vizuálne atraktívne kombinácie, ktoré si zamilujú malí i veľkí.

Mixovanie polievok i smoothie je hračka

Studené ovocné, zeleninové či strukovinové polievky disponujú pestrou paletou chutí, vôní i farieb. Ak do nich chcete prepašovať čo najviac zdravých ingrediencií, na vytvorenie krémovej konzistencie sa vám zíde ponorná mixovacia noha. Suroviny na polievku najprv nakrájajte pomocou krájača na kocky a po uvarení ich dohladka zmixujte priamo v hrnci. Vďaka technológii SplashControl sa nemusíte báť špliechania do okolia, čím zároveň ušetríte čas potrebný na upratovanie.

Samozrejme, ponorná mixovacia noha je na nezaplatenie aj pri príprave ovocných a zeleninových smoothie. Ak potrebujete vytvoriť jemnú konzistenciu nápojov alebo rozdrviť ľad, siahnite po mixovacom nadstavci a drviči ľadu.

Mletie kávy a korenia dodá pokrmom vôňu a chuť

Káva disponuje množstvom zdravotných benefitov. Ak ju pijete s mierou, používate kvalitnú kávu, ktorú vždy čerstvo zomeliete, prospieva vášmu zdraviu. Nadstavec na mletie korenia a kávy vám pomôže pripraviť voňavý a zdraviu prospešný nápoj. Navyše rozomelie aj bylinky či koreniny, ktoré dodajú pokrmom nezameniteľnú arómu.

Šľahanie a miešanie pri príprave zdravých dezertov

Systém Braun MultiQuick je vybavený aj šľahacou metlou, ktorá je určená na šľahanie a miešanie. Využijete ju pri príprave holandskej omáčky, šľahaní vajíčok či ďalších ingrediencií na prípravu dezertov. Ak potrebujete pripraviť nadýchanú šľahačku, uprednostnite dvojitú šľahaciu metlu.

Príprava kaší a pyré je jednoduchá a rýchla

Spôsob, ako ozdraviť a spestriť jedálniček, spočíva aj v podávaní zeleninových kaší či pyré. Okrem zemiakového pyré výborne chutí hráškové, tekvicové, mrkvové či cuketové. Tieto kaše sú nielen chutné, ale aj výživné.

Komerčný článok