4 tipy na čarovné skryté miesta na Slovensku

4 tipy na čarovné skryté miesta na Slovensku

Cítite potrebu vydať sa niekam na výlet, no zároveň sa počas aktuálnej situácie izolovať od davov ľudí a turistov? Spoznajte 5 čarovných miest, kam na výlet do prírody na Slovensku. Zabudnite na komerčné miesta a objavte krásy aj v iných miestach, ktoré ste doteraz prehliadali.

4 tipy na čarovné skryté miesta na Slovensku
4 tipy na čarovné skryté miesta na Slovensku (zdroj: komerčný článok)

Slovensko je krajina bohatá na krásne výhľady, ktoré častokrát sprostredkovávajú turistické rozhľadne. Čo tak navštíviť Rozhľadňu na Čarnej hure, ktorá nepatrí k tým najnavštevovanejším, no zato vie ponúknuť výhľad na medzihorie a regióny Spiš a Šariš. K rozhľadni sa dostanete z obce Krásna Lúka, odkiaľ výstup trvá približne hodinu a pol.

Hľadáte odpoveď na otázku – kam na výlet stredné Slovensko? Podpoľanie skrýva tajch nazývaný Aladár alebo Tajch na Brezinách. Predstavuje dokonalý relax v prostredí dýchajúcom históriou baníctva, ktorému v minulosti tajch slúžil. Príjemnú atmosféru navyše dopĺňajú aj okolité vysadené lipy.

Keď sa povie Terchová, mnohým turistom sa vybavia najmä Janošíkove diery či Veľký a Malý Rozsutec. Toto čarovné miesto však ukrýva aj málo navštevované no zato atraktívne miesto – Dolinu Obšívanku. Síce je v termíne od 1. marca do 15. júna uzatvorená, z dôvodu ochrany Sokola sťahovavého, no mimo toho ponúka pestrú trasu obohatenú aj o adrenalínové prechody so stúpačkami, reťazami či rebríkmi. Obšívanka je na výlet do prírody ako stvorená.

Ak hľadáte niečo menej náročné, vhodné aj na výlet s deťmi, vydajte sa na východné Slovensko do Pienin, kde sa neďaleko obce Jarabina ukrýva Jarabinský prielom. Krasovo-riečny kaňon ponúka nenáročnú prechádzku, vhodnú aj pre rodiny s deťmi.

Komerčný článok