Osvedčené tipy na jeseň – tieto „klasiky“ musíte poznať!

Jeseň je v plnom prúde a s tým sa spája aj viac vrstiev oblečenia. Je dobré si vždy na novú sezónu zaobstarať pár osvedčených kúskov oblečenia, ktoré vynosíte a zároveň vám zas trošku ozvláštnia šatník. Ktoré kúsky sú naozaj osvedčené a oplatí sa do nich počas jesene investovať? Všetky tipy nájdete v tomto článku.

Osvedčené tipy na jeseň – tieto „klasiky“ musíte poznať! (Foto: unsplash.com)

Nesmrteľný trenčkot

Ak by sme vám mali poradiť len jeden kúsok, ktorý naozaj vynosíte, bude sa vám hodiť do každého počasia a viete ho skombinovať na stovky rôznych spôsobov, tak je to práve trenčkot. Kúpiť si ho môžete v takej tej klasickej pieskovej farbe, tak bude najviac univerzálny. Ak máte radšej výraznejšie farby, pokojne môžete siahnuť po nejakej typicky jesennej alebo pastelovej. Vyberať môžete aj z rôznych materiálov. Niektoré trenčkoty sú hrubšie, pevnejšie a držia si svoj tvar, iné sú ľahšie a viac rozviate. Je len na vás, čo si vyberiete.

Kožená bunda

Koženú alebo kožienkovú bundu vynosíte počas jesene aj na jar. Hodí sa k džínsom, sukni, šatám aj nohaviciam. Niektoré ženy nemajú napríklad problém vymeniť koženú bundu za sako a ísť tak na spoločenské udalosti. Pôsobí to takým drsnejším a originálnejším dojmom, ktorý je v súčasnosti veľmi IN. Žiadnej žene by nemala v šatníku chýbať klasická čierna bunda, no v móde sú aj semišové bundy v rôznych odtieňoch.

Bunda do nepriaznivého počasia

Keď vonku prší a my sa tam musíme z nejakého dôvodu vybrať, sú vtedy pre nás najdôležitejšie 2 veci – zostať v suchu a v teple. Vtedy je ideálne hodiť si na seba teplú bundu, ideálne, keď je pod zadok a neprefúkne nám chrbát. Výhodou takýchto búnd je, že ich s vrstvami navyše môžete nosiť od jesene až do jari. V trende sú aktuálne dlhé prešívané bundy a ak kratšie bundy do pása. Typická nie je už len taká klasická vodeodolná látka, často sa používa aj kožienka.