Jedenie pred spaním? Prečo nie – poradíme vám, ako pri ňom nepribrať

Jedenie pred spaním? Prečo nie – poradíme vám, ako pri ňom nepribrať

Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa večer snažia vyhnúť chladničke, ale väčšinou sa im to úplne nepodarí, máme pre vás dobrú správu. Existuje niekoľko druhov potravín, ktoré si môžete dopriať dokonca aj po ôsmej večer a nenarušia vaše chudnutie alebo ustálenú váhu! Ktoré sú to?

Jedenie pred spaním? Prečo nie – poradíme vám, ako pri ňom nepribrať
(zdroj: unsplash.com)

V noci nie sme aktívni

Večerné chute bývajú omnoho silnejšie a intenzívnejšie, než tie počas dňa. Z jedla, ktoré zjete pred spaním, sa však určite priberá rýchlejšie, než z toho, ktoré jete počas dňa. Dôvodom je to, že naše telo je počas spánku omnoho menej aktívne a tým pádom sa „posledná večera“ ťažko spracúva. Nie je však celkom tak, že to vždy musí byť pravidlo. Áno, čipsy či čokoládu vám určite vo večerných hodinách neodporúčame, ale máme pre vás pár tipov, ako oklamať žalúdok, zahnať hlad a ešte aj nepribrať! Tu pomôžu spaľovač tukov – vyberte si to najlepšie.

Zelenina nie je len zdravá

Prvým tipom je rozmixovaná zelenina. Môže to znieť desivo, ale nebojte sa, nejde iba o chrumkanie šalátu alebo mrkvy. Urobte si zmes z papriky, mrkvy, baklažánu, cibule či inej zeleniny a máte vyhrané. Rozmixovaná zelenina má totiž vysoký obsah vitamínov, vody a minerálov a nezaťažuje žalúdok. Ste milovníkom húb? Tak sú pre vás skvelou večernou voľbou hríby. Hríby obsahujú minimum kalórií, dokážu zasýtiť a sú mimoriadne výživné a zdravé. Ak by ste však s nimi chceli variť, pozor na to, že počas varenia majú tendenciu nasať do seba olej.

Ak hľadáte „zdravý snack“, vyberajte online z domu. V obchode si totiž často toľko práce s čítaním popisov nedáte, chcete byť rýchlo doma, to chápeme. Pri online nákupe nezabúdajte na zľavové kódy, kupóny, akcie či výpredaje, ušetriť môžete aj desiatky eur pri každom nákupe, a to sa určite hodí. Stránka www.zlavovy-kod.sk má všetky zľavy „pod jednou strechou“, pravidelne na nej nájdete cez tisíc len aktuálnych zliav do stoviek známych eshopov.

Ryby len tie, ktoré si pripravíte doma

Pri rôznych diétach, ktoré si chcete spestriť, sa používajú aj ryby. Ryby sú naozaj ideálnym pokrmom, pretože majú vysoký obsah bielkovín, nenasýtených mastných kyselín a nízky obsah kalórií. Pri večernom vyjedaní vždy radšej zvoľte rybu, ktorú si sami pripravíte na prírodno, než tie v olejovom, rajčinovom či inom náleve. Skvelou maškrtou na večer je napríklad aj kukurica. Jej vysoký obsah vlákniny dokonca podporuje aj nočné trávenie. Urobte si ju na masle alebo ju uvarte v osolenej vode. Najlepšou správou na záver je to, že zdravý je dokonca aj popcorn – akurát ho nesmiete osoliť veľkým množstvom soli. A čomu sa, naopak, pred spaním vyhnúť? Určite cukrom, pikantným pokrmom, kofeínu alebo mastným jedlám.