Ako na pleť po dvadsaťpäťke? Poradíme, čo zaberá!

Ako na pleť po dvadsaťpäťke? Poradíme, čo zaberá!

Prvé vrásky, jemné linky, strata pružnosti pleti… Zmiernite ich nábeh výberom účinnej kozmetiky, ako aj správnou starostlivosťou o pleť. Aké látky by ste jej mali dopriať?

Je to tak, že už po dvadsiatke dochádza k strate kolagénu a tvorbe prvých vrások. K urýchleniu starnutia prispieva aj uponáhľaný spôsob života a mnohokrát zanedbávaná kvalitná starostlivosť o pleť. Pokiaľ sa však budete vyhýbať fajčeniu a intenzívnemu UV žiareniu, úbytky kolagénu nemusia byť v tomto životnom štádiu až také veľké. Ak ste však doteraz nevenovali starostlivosti o pokožku dostatočnú pozornosť, je najvyšší čas to zmeniť. UV žiarenie je jedným z faktorov, ktorý „má na svedomí“ starnutie a tvorbu vrások. Preto je vhodné hneď na začiatku siahnuť po kvalitnom kréme s ochranným faktorom (SPF), ktorý chráni pokožku pred vplyvmi UVA a UVB žiarenia, ideálne, ak zahŕňa aj vitamíny B, C, E a aloe vera, prípadne aj olej z makadamových orechov.

Ako na pleť po dvadsaťpäťke? Poradíme, čo zaberá!
Ako na pleť po dvadsaťpäťke? Poradíme, čo zaberá! (zdroj: komerčný článok)

Slnko nám škodí – aký ochranný štít si vybrať?

UVB žiarenie spôsobuje spálenie pleti a poškodzuje vrchné vrstvy kože, UVA lúče zase prenikajú hlbšie a i napriek tomu, že ich efekt nie je viditeľný okamžite, veľkou mierou prispievajú k starnutiu a ochabovaniu pleti. Napriek tomu kozmetiku s UV filtrami, resp. s SPF faktorom používa len každá tretia žena. Ak stavíte zároveň aj na protivráskovú starostlivosť v podobe séra proti vráskam, výrazne zmiernite ich tvorbu. Ide o veľmi účinnú prevenciu pred vznikom a prehlbovaním vrások a pigmentových škvŕn spôsobených slnečným žiarením. Každé ráno aplikujte na tvár krém s ochranným faktorom ako podklad pod mejkap a zaraďte ho do vašej rutiny. Môžete tak minimalizovať tvorbu liniek a vrások.

Ako na pleť po dvadsaťpäťke? Poradíme, čo zaberá!
Ako na pleť po dvadsaťpäťke? Poradíme, čo zaberá! (zdroj: komerčný článok)

Doprajte pleti doping!

Ako roky plynú, naše telo produkuje menej kyseliny hyalurónovej i kolagénu. Prvý úbytok týchto telu vlastných látok poznať už okolo 25. roku života! Samozrejme, ešte to veľmi nevidíme ani necítime. Pleť, vlasy, nechty, kĺby, všetko je svieže a plné sily. Rýchlosť, akou sa kyselina hyalurónová či kolagén v tele strácajú, je veľmi individuálna a závisí od životného štýlu, pohybovej aktivity, metabolizmu a v neposlednom rade aj od genetiky. Neposledným, mimoriadne dôležitým faktorom, ktorý určuje elasticitu a vitalitu pleti, je hydratácia. Dožičte pleti vlahu dostatočným pitným režimom a produktmi, ktoré ju zásobia vodou na dlhší čas. Aby pleti chýbali potrebné látky čo najmenej, je rozumné ich pokožke dopriať v podobe účinných látok a sér.

Aké produkty si vyberať po dvadsaťpäťke?

Zvoľte účinnú taktiku – chráňte pleť pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi, voľnými radikálmi a poskytnite jej dokonalé ošetrenie. Zabudnite na mastné krémy, ktoré pre pleť nemusia byť vždy najvhodnejšie. Stavte na kvalitný hydratačný krém s ochranným faktorom, ktorý pleť okamžite ošetrí a pritom sa účinne podieľa na zlepšení jej kvality. Vyberajte si produkty, ktoré dodávajú pleti ako hydratáciu, tak ďalšie látky, ktoré sú na jej ochranu nevyhnutné – vitamíny, výťažky z gaštanového oleja alebo oleja z makadamových orechov či aloe vera. Pre zdravú a žiarivú pleť je nutná nielen vonkajšia hydratácia, ale i pravidelné čistenie a večerná starostlivosť.

Komerčný článok