Môže vhodné oblečenie zvýšiť vaše šance na úspech na pohovore?

Môže vhodné oblečenie zvýšiť vaše šance na úspech na pohovore?

Pracovný pohovor je veľmi dôležitá udalosť. Zaujať svojimi schopnosťami, vzdelaním a praxou v dnešnej dobe už ale nestačí. Ak chcete maximalizovať svoje šance na získanie vysnívaného zamestnania, musíte aj dobre vyzerať.

Môže vhodné oblečenie zvýšiť vaše šance na úspech na pohovore?
Môže vhodné oblečenie zvýšiť vaše šance na úspech na pohovore? (zdroj: unsplash.com)

Nie je to žiadna maličkosť, ale dá sa to zvládnuť.

Tu je návod, ako sa obliecť, aby ste získali prácu svojich snov.

​Prečo záleží na vzhľade uchádzača o zamestnanie

Po prvé, váš vzhľad je to, čo si ľudia na vás všimnú na úplnom začiatku. Vytvárate si ním prvý dojem, ktorý nie je ľahké zmeniť. Bez ohľadu na to, ako je náborový pracovník racionálny, prvá, intuitívna reakcia ovplyvní jeho úsudky a rozhodnutia.

Za druhé, štýlové, dobre padnúce a vhodné oblečenie HR špecialistovi napovie, že:

• ste rozumný, adekvátny a duševne zdravý človek;
• naozaj chcete získať prácu, kvôli ktorej ste prišli na pohovor;
• budete schopní zapadnúť do firemnej kultúry.

Po tretie, vy sami, keď si uvedomíte, že v novej sukni vyzeráte dobre, budete sa na pohovore cítiť istejšie. A dôvera vám pomôže vytvoriť obraz silného profesionálneho a príjemného človeka, s ktorým sa dá plynule a o všetkom rozprávať.

​Všeobecné pokyny, ktoré treba dodržiavať

Skúste prispôsobiť svoj outfit firemnému dress codu. Bude si to vyžadovať malý prieskum, dá sa to ale zvládnuť.

Prejdite na webovú stránku spoločnosti a pozrite sa na fotografie zamestnancov. Všimnite si prosím, čo majú oblečené. Samozrejme, ak sa uchádzate o pozíciu zdravotnej sestry, nie je nutné chodiť na pohovor v špeciálnom odeve.

Uchádzač o zamestnanie na pohovore musí vyzerať úhľadne. Aj keď je štýl oblečenia prijatý v spoločnosti ležérny, neformálny, neznamená to, že môžete nosiť pokrčené oblečenie pokryté škvrnami alebo zvieracími chlpmi. Proti vám môže hrať aj drahý oblek – ak vám príliš nesedí. Pohodlnú dámsku zimnú bundu nechajte na vešiaku v predsieni.

​Dajte prednosť klasike

Najlepšie je, ak vaše oblečenie neodvedie pozornosť náborára od vás. Vyhnite sa nepotrebným alebo príliš honosným šperkom, zložitému strihu a dekoru, jasným výtlačkom. Neznamená to, že by ste mali pôsobiť nudne, ale ani zbytočne vyzývavo.

Dávajte pozor aj na farebnú schému vašej súpravy. Ideálne sú veci v sivých a modrých tónoch, zriedené klasickou čiernobielou, doplnené o niečo jasnejšími detailmi. Uvidíte, že v tomto oblečení zabodujete.

Komerčný článok