Ako cestovať po Slovensku a ušetriť?

Ako cestovať po Slovensku a ušetriť?

Naše malebné Slovensko je známe svojou hornatosťou, stredovekou históriou a úžasnou architektúrou. Nájdete tu krásne rieky, jazerá, národné parky, malé mestečká a na pahorkoch kopcov vypínajúce sa zrúcaniny hradov. Mnohí turisti si však dvakrát rozmyslia, či chcú investovať nemalé peniaze do skúmania slovenských krás. Cestovanie po Slovensku však vôbec nemusí byť drahé! Tento článok vám pomôže ušetriť peniaze a zároveň ukáže, ako vyťažiť zo slovenského klenotu maximum.

Ako cestovať po Slovensku a ušetriť?
(zdroj: Pixabay.com)

1. Bezplatné prehliadky mesta – Bratislava ponúka niekoľko peších prehliadok, ktoré sú skvelým spôsobom, ako sa zoznámiť s kultúrou mesta. Najobľúbenejšou spoločnosťou na prehliadky zdarma je Be Free Tours. Prehliadky so sprievodcom za pár eur nájdete aj na Airbnb.

2. Vyrazte do prírody – možno najjednoduchším spôsobom, ako spoznať krajinu a ušetriť, je obuť si turistické topánky a vyraziť do prírody. Pri otázke kam na výlet do prírody siahnite po národných parkoch. Vo väčšine z nich sa neplatí vstupné a pokiaľ využijete hromadnú dopravu, nemusíte platiť za vysoké parkovné. Príroda vám vyplní dni a zabráni zmenšeniu obsahu peňaženky.

3. Jazdite verejnou dopravou – ako sme naznačili v predošlom bode, cena parkovania je miestami veľmi vysokou a zbytočnou položkou. Využite pohodlný a cenovo výhodnejší spôsob. Napríklad autobusy spoločnosti Flixbus majú wi-fi, elektrické zásuvky a dostatočne slušné sedadlá. Ak plánujete výlety s deťmi, vyskúšajte detské vozne Železničnej spoločnosti Slovensko, kde sa deti určite nebudú nudiť a vy si užijete cestu s výhľadom na okolie.

4. Divoké táborenie – ak chcete naozaj ušetriť, vezmite si stan. Môžete ho postaviť takmer kdekoľvek na verejných priestranstvách po celom Slovensku.

5. Kúpte si lístky vopred – skvelým spôsobom, ako lacnejšie spoznávať Slovensko, je naplánovať vopred návštevu atrakcií. Mnohé kúpaliská, lyžiarske strediská alebo iné zážitkové programy ponúkajú zvýhodnené ceny vstupov na ich internetových stránkach.

6. Ubytujte sa u miestneho obyvateľa – vyhnite sa predraženým hotelom či komunistickým ubytovniam s nízkou úrovňou. Nadviažte kontakt s miestnymi prostredníctvom Couchsurfingu alebo na stránke MegaUbytovanie.sk a zarezervujte si ubytovanie. Nielenže ušetríte peniaze, ale dozviete sa z prvej ruky najlepšie tipy kam na výlet Stredné Slovensko, Východné či Západné Slovensko. Odporúčame vyhľadať ubytovanie s kuchyňou, aby ste si mohli variť vlastné jedlá.

Využite jeden z týchto tipov a zažite nezabudnuteľnú dovolenku na Slovensku za menej peňazí. Veď cestovanie nie je o peňažných prostriedkoch, ale najmä o zážitkoch, na ktoré budete spomínať do konca života.

Komerčný článok