Tipy pre ženy v domácnosti – ako si uľahčiť domáce práce?

Pre niekoho sú domáce práce relax a pre iného zas starosť navyše. Sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov a keby sme sa domácim prácam nevenovali, tak ktovie, ako by naše domovy vyzerali. Pre tých, ktorí sa neradi venujú domácim prácam máme pár tipov na to, ako si ich vykonať jednoduchšie, ako sa s nimi priveľmi netrápiť a zároveň, aby bol výsledok taký, akoby ste tomu venovali hodiny.

Tipy pre ženy v domácnosti – ako si uľahčiť domáce práce? (Foto: pixabay.com)

Upratujte priebežne

Zvykom je upratovať jedenkrát týždenne celú domácnosť, kedy sa jedná o to veľké upratovanie. Uprace sa prach, celá kúpeľňa, podlaha, vyprášia sa koberce a niekedy aj vnútro skríň a poličiek. Niekedy je ale lepšie upratovať priebežne a nie všetko naraz. Keď si zvyknete raz do dňa utrieť prach a povysávať, tak bude stačiť, keď si naplánujete veľké upratovanie jeden raz do mesiaca, kedy už aj vyperiete záclony a závesy, umyjete okná a povenujete sa upratovaniu v skriniach s oblečením.

Presný plán a časový harmonogram

Plánovanie uľahčí veľa práce, a aj času, ktorý by ste strávili premýšľaním a kombináciou toho, ako by ste si to mali všetko zariadiť. Ak si naplánujete postupnosť vašich domácich prác, tak by to malo byť oveľa jednoduchšie, dokonca keď si nájdete systém, tak by vás to mohlo začať aj baviť.

Tipy pre ženy v domácnosti – ako si uľahčiť domáce práce? (Foto: pixabay.com)

Rozdelenie práce medzi všetkých členov domácnosti

Prečo by ste mali vykonávať všetky práce v domácnosti iba vy? Predsa len, domácnosti majú viac členov ( ak teda nebývate sama) a všetci v nej rovnako žijú, robia neporiadok, preto by mali aj rovnako upratovať. Zostaňte pri tom, čo vás najviac baví, a tie práce, ktoré vás bavia menej prenechajte na iného člena domácnosti. Tak vám upratovanie zaberie menej času, menej námahy a zároveň si aj vaše deti zvyknú, že upratovanie a celkovo domáce práce sú na chod domácnosti nevyhnutné.