Správna starostlivosť o nechty – čo zahŕňa a aké produkty budete potrebovať?

Aj keď sa vám môže zdať, že starostlivosť o nechty nie je až taká dôležitá a ľudia si ruky nevšímajú, tak ste na omyle. Pri mnohých stretnutiach si podávate ruky, gestikulujete s nimi. Starostlivosť je pre to nevyhnutná. A netreba robiť nič zložité, stačí vedieť pár zásad, ktorými budete nechty udržiavať upravené.

Správna starostlivosť o nechty – čo zahŕňa a aké produkty budete potrebovať? (Foto: unsplash.com)

Úprava tvaru a starostlivosť pokožky

Dve najdôležitejšie časti, ktoré sa týkajú vzhľadu nechtov. Aj keď nebudete mať nechty nalakované, no budú pekne upravené, tak to pôsobí prirodzene a krásne. Tvar by ste si mali upravovať nožničkami a pilníkom. Nožničkami si odstrihnete z nechtu toľko, koľko potrebujete a potom si už tvar prispôsobíte pomocou papierového alebo skleneného pilníka (tie sú na úpravu nechtov najlepšie). Pilníkovať treba vždy v jednom smere a to od krajov do stredu. Kožičku potom zatlačíte pomarančovým alebo silikónovým nástrojom.

Aby ste pokožku na rukách udržiavali hydratovanú, tak do svojej starostlivosti zaraďte aj kvalitný krém na ruky. Pomáhajú pravidelné masáže, ktoré zlepšujú obeh krvi, alebo namáčanie nechtov do misky s teplou vodou a olejom. Rukám tiež prospieva špeciálne ošetrenie, kedy sa obalia parafínovým zábalom.

Lakovanie nechtov

V trende už nie sú dlhé a farebné nechty, ako tomu bolo kedysi. Siahať by ste mali skôr po neutrálnych odtieňoch lakov alebo môžete použiť len priesvitný lak pre vyšší lesk. Necht lakujte tak, že budete postupovať od stredu do bokov. Nezabúdajte lak dať čo najviac k okrajom, tak predĺžite jeho životnosť. Lakovanie nechtov by ste mali pravidelne opakovať, pretože nie je nič horšie, než olúpaný lak na nechtoch. Pôsobí to veľmi nevzhľadne a neupravene. Na odstraňovanie zvyšku laku používajte odlakovače bez acetónu.