Starajte sa o svoju pleť! Recepty na jednoduché domáce masky

Väčšina žien sa o svoju pleť stará len minimálne – dvakrát do dňa si ju vyčistia a nakrémujú. No niekedy by ste jej mali dať viac, než len čistenie a dávku krému. Odborníci odporúčajú minimálne raz do týždňa použiť masku na pleť, ktorá jej dodá množstvo živín a vďaka nej bude pokožka už po prvom použití oveľa krajšia. Ak nechcete míňať peniaze, tak máme pre vás recepty na domáce masky z ingrediencií, ktoré nájdete vo svojej špajze.

Starajte sa o svoju pleť! Recepty na jednoduché domáce masky (Foto: pixabay.com)

Maska z banánu a medu

Táto maska je ideálna na hydratáciu, ale aj pre ženy, ktoré majú s pleťou problémy. Med totiž pôsobí antibakteriálne, takže zabraňuje tvorbe ďalších nedokonalostí. Na prípravu tejto masky budete potrebovať dve lyžice medu, rozpučený banán a pre rozžiarenú pokožku pridajte aj pár kvapiek citrónovej šťavy. Všetky prísady poriadne premiešajte a naneste na tvár. Masku nechajte účinkovať 5- 10 minút a potom umyte vodou. 

Náš tip: Masku na týchto princípoch si viete kúpiť aj hotovú, pripravenú na použitie doma. Pri nákupe online nezabúdajte na kupóny, vďaka ktorým ušetríte. Obľúbený je Notino zľavový kód, ušetriť môžete aj desiatky eur pri každom nákupe.

Maska z avokáda

Avokádo nie je skvelou ingredienciou do jedál, ale dokáže svoje účinky prejaviť aj keď sa aplikuje na pleť. Dokáže ju hydratovať a vyživiť, takže je ideálne pre veľmi suchú pleť. Pri príprave masky ho môžete skombinovať s jogurtom, ktorý taktiež pôsobí hydratačne, no ak máte problematickú pleť, tak rovnako ako pri predošlom recepte, pridajte med. Všetko zmiešajte, naneste na pleť a nechajte 10 minút účinkovať. Potom masku dôkladne umyte.

Maska z medu a škorice

Ingrediencie sú v tejto maske špeciálne zložené tak, aby čo najviac prospievali mastnej a problematickej pleti. Med a škorica majú antibakteriálne a vysušujúce účinky. K tejto maske pridajte ešte citrónovú šťavu, ktorá bojuje proti jazvám a začervenaniu. Ľubovoľné je ešte použitie ovsených vločiek, ktoré pleť omladzujú a majú vyhladzujúci a zjemňujúci účinok. Masku nechajte účinkovať na pleti 5 minút.

Náš tip: Vyvarujte sa problémom s pleťou, pri mejkape zvoľte najlepšie, vyberajte také, ktorý pleť dostatočne chránia, prípadne hydratujú.